پشم شیشه چه کاربرد هایی دارد؟ آیا پشم شیشه سرطان زا و خطر ناک است

پشم شیشه چه کاربرد هایی دارد؟ آیا پشم شیشه سرطان زا و خطر ناک است

پشم شیشه به انگلیسی GLASS WOOL نام دارد . یک از مواد عایق الیافی که از الیاف شیشه طی مذاب شیشه های ضایعاتی و بوراکس و سیلیس و شن و ماسه تولید می شود . نوعی از انواع عایق های فیبری سوزنی که بی خطر است و دمای برودتی آن منفی 20- درجه سانتیگراد و دمای مقاومتی حرارتی آن 350 درجه سانتیگراد است. در عایق بندی ساختمان استفاده می شود. قدیمی ترین عایق دنیا که به فایبر گلاس نیز شناخته می شود. ارزان قیمت است و در ساخت آن از آزبست استفاده نمی شود. این عایق بیشتر به صورت های پتویی ، تخته ای یا اسلب ، لحافی و یا رولی و لوله ای تولید می شوند.

قیمت پشم شیشه

قیمت پشم شیشه بستگی به مشخصات فنی عایق و همچنین عوامل دیگری نیز وجود دارد که باعث تغییر قیمت در هنگام فروش شود. اما به طور کلی نوع محصول و چگالی و نوع روکش آن بیشترین تاثیر را بر روی قیمت آن دارد. هزینه جابجایی محصولات و همچنین محل تولید عایق و دپو یا انبار محصولات و نیز رقبا و نوع خدمات نیز برقیمت عایق ها تاثیر زیادی دارند. انواع محصولات نیز با پوشش فویل آلومینیوم و کاغذ کرافت نیز بر قیمت عایق ها می افزاید.

انواع پشم شیشه

انوا محصولات پشم شیشه که بیشترین کاربرد را در عایق بندی دارند عبارتند از :

تخته ای یا پانلی یا ورق های ( به صورت مکعب مستطیل های الیافی هستند)

لوله ای یا عایق پیش ساخته ای لوله ( شبیه به لوله به صورت استوانه ای )

پشم شیشه فله ای (به صورت پنبه )

پشم شیشه تخته ای یا پانلی

پشم شیشه تخته ای یا پانل که به صورت ورق پشمی تولید می شوند . چگالی آنها زیاید است و به صورت چگالی سخت و نمیه سخت طبقه بندی می شوند. این پانل ها اغلب برای مکانهایی که سطح صاف دارند طراحی شده است. این عایق از دانسیته 36 الی 120 کیلوگرم در متر مکعب تولید می شود. ضخامت آن از 2.5 سانتیمتر الی 10 سانتیمتر و با ابعاد استاندارد عرض 60 سانت و طول 120 سانتیمتر تولید می شوند و با انواع روکش های فویل آلومینیوم پوشش داده می شود.

پشم شیشه رولی یا پتویی یا لحافی

پشم شیشه رولی یا لحافی فویل دار سبکترین محصول است که با الیاف های ظریف و نازک و انعطاف پذیر تولید می شوند وبرای اینکه الیافها پراکنده نشود ار فویل آلومینیوم و یا متالایز استفاده می شود .و عمع کاربرد آن بیشتر در پوشش سقف خانه ها و عایق بندی تاسیسات موتور خانه ها و لوله های سرد و گرم می باشد. چگالی یا دانسیته این عایق از 8 کیلوگرم در متر مکعب الی 20 کیلوگرم در متر مکعب تولید می شوند .ابعاد های استاندارد این محصول با عرض 120 سانتیمتر و طول 10 الی 15 متر می باشد.

پشم شیشه لوله ای

پشم شیشه لوله ای جهت عایق بندی لوله های سرد و گرم استفاده می شود این عایق در دانسیته 64 و در انواع سایز لوله ها و از ضخامت 2.5 سانت تا 5 سانت تولید می شود. بیشتر مواقع عایق لوله ها را با فویل آلومینیوم پوشش دارده می شود. تا عایق رطوبت را به خود جذب نکند و طول عمر آن زیاد شود . همچنین فویل مانع از عبور و خروج هوای گرمر و سر می شود . عایق لوله ها دمای لوله ها را یکسان نگه می دارد.

ایزوگام پشم شیشه ایران

ایزوگام پشم شیشه ایران یکی دیگر از محصولات شرکت پشم یشه ایران است .ایزوگام ماده ای عایق که پیش ساخته شده است که جهت آب بندی ساختمانها و پشت بام و استخر ها و همچنین پل ها و سد ها استفاده می شود. عایق ایزوگام از قیر های معدنی ، انواع پلی استر ها ، الیاف شیشه یل تیشو و پلی اتیلن تولید می شود. که بجای قیر و گونی کاربرد دارد. و مشکلات قیر و گونی را ندارد و به راحتی نصب می شود.

قیمت پشم شیشه کیلویی

قیمت پشم شیشه کیلویی به صورت فله ای است و این فله ها چگالی و یا شکل خاصی ندارند . و اغلب درون کیسه ها های 25 الی 50 کیلویی به صورت پنبه هستند و رنگ آنها سفید می باشد.

پشم شیشه ایران

شرکت پشم یشه ایران بزرگترین تولید کننده پشم شیشه در ایران است . و اولین کارخانه ای است که انواع محصولات را در ایرات تولید نمود و در شهر شیراز واقع می باشد.

آزبست یا پشم شیشه کدام عایق بهتر است

پشم شیشه و عایق آزبست هر دو عایق الیافی قوی در برابر آتش هستند و دمای مقاومت حرارتی آنها 350 درجه سانتیگرااد است . ولی تنها تفاوتی که بین پشم شیشه و آزبست است اینکه آزبست سرطان زا است ولی پشم شیشه سرطان زا نیست . محصولات آزبست و استفاده از آن کاملاً ممنوع است .

آیا پشم شیشه قابل اشتعال است

پشم شیشه ذاتاً آتش نمی گیرد و در برابر آتش مقاومت بالایی دارد . این عایق نقطه ذوب بالایی دارد و در 1200 درجه سانتیگراد ذوب می شود. هر گز آتش نمی گیرد و در زمان آتش سوزی از گسترش آتش جلوگیری می کند.

آیا پشم شیشه خطرناک است

پشم شیشه از الیاف های شیشه تولید می شود . دارای ریزگردها ی بسیار ریزی است و در زمان استفاده از آن ریزگردهای مشکل تنفسی ایجاد می کنند. این عایق برای کسانی که مشکل تنفس یا آسم دارند نباید در معرض این عایق قرار بگیرند. خطر این عایق به اندازه خوردن چای و قهوه است . سرطان زاز نیست ولی در هنگام استفاده از آن باید از ماسک و دستکش و لباس مخصوص استفاده نمایید

آیا پشم شیشه قابل شستشو است

پشم شیشه صنعتی که با الیاف شیشه تولید می شود قابل شستشو نیست . پشم شیشه هایی وجود دارند که با پلی استر تولید می شوند و در صنعت خیاطی استفاده می شود .این پشم شیشه از جنس پلی استر قابل شستشو است و می توان بعد از شستشو دوباره از آن استفاده نمود.

تفاوت پشم شیشه و پشم سنگ

پشم شیشه و پشم سنگ هر دو از خانواده ه عایق های الیافی هستند. و در مقابل آتش مقاومت بالایی دارند. این عایق ها محافظی در برابر آتش هستند که در زمان آتش سوزی از سازه های اصلی خانه محافظ می کنند تا ساکنین ساختمان بتوانند فرصت یابد از ساختمان خارج شوند. تنها تفوت آنها در مقاومت حرارتی و برودتی و همچنین صوتی می باشد که پشم سنک مقاومت حرارتی و صوتی بالایی نسبت به پشم شیشه دارد .برای همین دلیل پیمانکارات تریج می دهند از پشم سنگ برای عایق کاری در ساختمان استفاده نمایند.

خرید پشم سنگ

برای خرید پشم سنگ می توانید به سایت WWW.AYEGHARIYA.COM مراجعه کنید . برای خرید به چند نکته مهم توجه کنید . محل نصب عایق ، همچنین نوع محصول ، چگالی ، ضخامت عایق ، درجه حرارت یا مقاومت حرارتی . عایق پشم شیشه بیشتر برای درجه حرارت های بین منفی 15 الی مثبت 250 درجه سانتیگرارد مورد استفاده قرار می گیرد.


Copyright © 2005 - 2024 | تمامی حقوق این وب سایت برای parsskin.com محفوظ است
طراحی و اجرا:parsskin.com | نقشه سایت