پشم سنگ چیست ؟ چه معایب و کاربرد هایی دارد؟

پشم سنگ چیست ؟ چه معایب و کاربرد هایی دارد؟

انواع پشم سنگ

پشم سنگ یک مواد عایق معدنی است که به انگلیسی Rock wool نام دارد. از مذاب سنگ بازالت و سرباره فولاد تولید می شود . ماده ای الیافی و فیبری غیر آلی که بیشتر در عایق بندی ساختمان و تاسیسات بزرگ و کچگ و ساخت گلخانه های بزرگ و کوچک جهت رشد گیاهان استفاده می شود. پشم سنگ در شکل های پتویی ، تخته ای یا پانل، لحافی و لوله ای تولید می شوند. تا کاربرد آنها زیاد شود و بتوان همه جای خانه را عایق بندی کنیم.

بازلت نوعی سنگ آذرین بازمانده سنگهای آتشفشان است. و سرباره فولاد که از ضایعات تولید فولاد برجای مانده است با هم مخلوط می شوند وبعداز مذاب وتبدیل شدن به گداخته سنگ با استفاده از یک چرخنده که با سزعت زیاد می چرخد مواد مذاب را می چرخاند تا مواد مذاب بر اثر سرد شدن به الیاف تبدیل می شوند.

محدوده دمایی برودتی این عایق معدنی طبیعی منفی 25- درجه سانتیگرارد و حرارتی آن مثبت 750+ درجه سانتیگراد است. که در کلاس A1 مقاومت در برابر آتش طبقه بندی می شود. سرطان زار نیست. ودر زمان آتش سوزی گاز هاز سیمی تولید نمی کند و از گسترش آتش جلوگیری می کند.

تفاوت پشم سنگ و آزبست چیست؟

عایق پشم سنگ و آزبست هر دو عایق حرارتی خوبی هستند. و برای عایق بندی استفاده می شوندمخاومت حرارتی پشم سنگ 1200 درجه سانتیگراد و درجه مقاومت حرارتی آزبست 600 درجه سانیگراد است. برای همیل دلیل پشم سنگ مقاومت حرارتی بهتری نسبت به آزبست دارد .آزبست سرطان زا است و استفاده از آن در عایق کاری خانه ها و ساختمانها ممنوع است. آنالایز پشم سنگ به شرح زیر است:

اکسید سیلیسیم 46%
اکسید آلومینیم 14%
اکسید تیتانیم 15%
اکسید های آهن 8%
اکسید کلسیم 18%
اکسید منیزیم 10%

معایب پشم سنگ

عایق پشم سنگ می تواند ریه ها و پوست را تحریک کند. الیاف ریز تولید شده از شیشه و سنگ می تواند در صورت استنشاق به پوست نفوذ کرده یا به ریه ها آسیب برساند. بنابراین هنگام استفاده از دستکش و ماسک استفاده کنید.

محصولات رول یا پتوهای پشم معدنی همیشه در هنگام نصب شکاف ایجاد می کنند و در هر صورت نمی توانند اتلاف حرارت و جریان هوا را به طور کامل متوقف کنند. کوچکترین سوراخ ها و ترک ها می تواند به معنی از دست دادن استحکام تا 50٪ باشد.

عایق پشم معدنی وقتی خیس می شود به زودی خشک نمی شود و طول می کشد تا آب را به بیرون هول دهد . و چون در دید شما نیست امکان خسارت زدن را دارد .

این عایق با رطوبت و تراکم در خانه همراه است. به همین دلیل جریان هوای مناسب برای جلوگیری از تراکم مورد نیاز است. برای نگهداری در هوای گرم عالی است، اما هنگامی که به سرعت سرد می شود، باعث تراکم و تعریق می شود.

مرکز فروش پشم سنگ در تهران

بهترین مرکز فروش پشم سنگ در تهران بازار تهران در خیابان 15 خرداد که محل فروش انواع مصالح ساختمانی در آنجا قرارد دارد. شرکت اندیشه عایق آریا با بیش از چندین سال به عنوان بهترین عرضه کننده عایق های حرارتی و رطوبی ساختمان فعالیت دارد.

مرکز فروش و تحویل کالا در انباری جدا در خارج از بازار جهت سهولت مشتریان انجام می شود. حجم پشم سنگ زیاد است. به همین دلیل ماشین های بزرگ قادر به آمدن به محوطه بازار نمی باشند.

شاید از خود بپرسید که مرکز فروش پشم سنگ در تهران به چه صورتی انجام می شود. برای سهولت جهت خرید عایق های معدنی و مصنو عی می توانید به سایت www.ayeghariya.com مراجعه کنید لیست قیمت ها را ببینید و جهت خرید پیش فاکتور دریافت کنید این امر باعث صرفه جویی در وقت و زمان شما می شود.

انواع پشم سنگ

انواع پشم سنگ ها به صورت تخته ای یا پانلی، توری دار، لحافی فویل دار، پتویی، فله ولوله ای به بازار عرضه می شود. اما بیشترین محصولاتی که در عای کاری استفاده می شود. پتویی و تخته ای یا پانلی می باشد

پشم سنگ فویل دار

پشم سنگ لحافی فویل دار

پشم سنگ لحافی فویل دار در عرض 120 سانت و طول 10 متر و ضخامت 5 سانت و در چگالی های 25 الی 120 کیلوگرم در متر مکعب تولید می شود. کاربرد آن در پوشش سقف سالن ها و عایق کاری تاسیسات می باشد.

پشم سنگ تخته ای یا پانلی

پشم سنگ تخته ای یا پنلی

پشم سنگ تخته ای یا پانلی در طول 120 سانت و عرض 60 سانت و ضخامت 2.5 سانت تا 10 سانت و از چگالی 50 الی 150 کیلوگرم در متر مکعب تولید می شود. وبرای مکان های صاف مانند دیوار ها، کف خانه ها و سقف خانه ها کاربرد زیادی دارند.

پشم سنگ توری دار

پشم سنگ توری دار

توری دار در عرض 120 سانت و طول 5 متر ودر ضخامت های 2.5 سانت الی 10 سانت و در چگالی های 50 الی 150 کیلوگرم در متر مکعب تولید می شوند. برای عایق کاری مخازن وهای بزرگ و کوچک با حرارت زیاد استفاده می شوند . عمده کاربرد آن بیشتر در پالایشگاه و نیروگاه های برق و پتر وشیمی می باشد.

پشم سنگ لوله ای

پشم سنگ لوله ای

لوله ای با انواع سایز لوله ها در طول 50 سانت و ضخامت آن از 3 سانت الی 10 سانت تولید می شوند که برای عایق کاری لوله ها با حرارت زیاد مناسب می باشد.

پشم سنگ فله

پشم سنگ فله

عایق پشم سنگ فله به صورت کیسه های 50 کیلویی کاملاً شکل پذیر و انعطاف پذیر می باشند. این عایق فله ای اغلب برای در ز ها و کوره های مذاب مناسب می باشد.

این عایق ها در صورت نیاز با انواع توری های مش و انواع روکش های فویل آلومینیوم پوشش داده می شود. و برای تابش نور و حرارت بیشتر از فویل آلومینیوم استفاده می شود.

تفاوت پشم سنگ و پشم سرامیک و پشم شیشه

پشم سنگ چیست؟

عایق پشم سنگ عایق صوتی، حرارتی و رطوبتی که تحمل دمای برودتی آن منفی 30- و حرارتی آن مثبت 750 درجه سانتی گراد و نقطه ذوب آن 1300 درجه سانتی گراد است. پشم سنگ و پشم سرباره دارای انتقال ضریب حرارتی بسیار پایینی دارند. و قدر عایقی این دو محصول معدنی 22 برابر دوار آجری و 33 برابر دیوار بتونی می باشند. و عایق کم خطر برای انسان می باشد.

چگالی پشم سنگ از 25 کیلوگرم در متر مکعب شروه و تا 200 کیلوگرم در متر مکعب تولید می شود. ضخامت و چگالی تاثیر زیادی در قیمت پشم سنگ دارد.

پشم شیشه چیست؟

پشم شیشه ماده ای عایق از شیشه های بازیافتی که از 80 در صد ضایعات و سیلیس و دولومیت و شن و ماسه و سنگ آهک و سودا تولید می شود. که درجه حرارت آن نسبت به پشم سنگ و پشم سرامیک پایین می باشد. پشم شیشه تا دمای 350 درجه سانتی گراد گرما را می تواند تحمل کند . ولی مقرون به صرفه ترین عایق الیافی دنیا است.

چگالی پشم سنگ

پشم سنگ به دلیل مقاومت بالا در برابر صدا و حرارت بیشتر از پشم شیشه است. و از چگالی 25 الی 200 کیلوگرم در متر مکعب تولید می شود. ضخامت و چگالی تاثیر زیادی در مقاومت عایق در برابر حرارت و آتش و صوت دارد. و با انواع فویل آلومینیوم و آلوم گلس و توری مش تولید می شوند.

چگالی پشم شیشه

پشم شیشه عایقی مقرون به صرفه است ولی در مقابل صدا و حرارت مقاومت کمتری نسبت به پشم سنگ و پشم سرامیک دارد. و از چگالی 8 الی 120کیلوگرم در متر مکعب تولید می شود. قیمت پشم شیشه ا هر دو عایق الیافی پایین تر است. و با انواع روکش های فویل آلومینیوم و کاغذ کرافت تولید می شوند.


Copyright © 2005 - 2024 | تمامی حقوق این وب سایت برای parsskin.com محفوظ است
طراحی و اجرا:parsskin.com | نقشه سایت