دانستنی های اتاق فرار

تماس با ما  

تبلیغات  

گالری عکس
انجمن هادانستنی های اتاق فرار

تاریخچه

اتاق فرار یا Escape Room برای اولین بار در جولای 2007 در شهر توکیو ژاپن از شرکت انتشاری "اسکارپ" بود که به عنوان بازی real escape شناخته می شد. این بازی برای یک تیم 5-6 نفره اجرا شد.اتاقها به سرعت در سال 2012-2013 به سرت در آسیا سپس در اروپا و ایالات متحده افزایش یافت.

اتاق فرار

اتاق فرار در واقع برخلاف همه بازی‌های کامپیوتری که با الهام از دنیای واقعی طراحی شده اند از بازی‌های کامپیوتری الهام گرفته شده است. اولین طراحان این بازی متفکران حوزه آموزش کشورهای آسیای شرقی بوده اند.

آنها بر این باورند که فعالیت بدنی و فکری توام می‌تواند رشد و پویایی افراد برای استفاده از خلاقیت و همیاری را بالا ببرد. پس از مدتی اتاق فرار در امریکا و اروپا نیز همه گیر شد و در حال حاضر در ایران نیز توسط تیم‌های مختلف ارائه می‌شود.علاوه بر کمپانیSCRAP شرکت‌های Parapark در بوداپست، Hinthunt در لندن از مجموعه‌های قدیمی و موفق در زمینه طراحی اتاق‌های فرار هستند.۵۶ درصد از مجموعه‌های فرار توسط افرادی که این بازی را در مجموعه‌های دیگر تجربه کرده بودند، طراحی و راه اندازی می‌شود. تا بهار سال ۲۰۱۵، بالغ بر ۱۱۳۶ مجموعه مشتمل از ۲۵۹۵ اتاقِ فرار مجزا در بیش از ۶۰ کشور دنیا مشغول به کار بوده‌اند.

بازی اتاق فرار

درباره بازی

Escape Room در واقع یک بازی گروهی است که می‌تواند بین ۴ تا ۱۰ نفر بازیکن داشته باشد. گروه بازکنان وارد اتاقی می‌شوند که دارای تم و داستان مشخص است. برای رهایی از اتاق شما‌ می‌بایست معمای اتاق را حل کنید.

این بازی در ژانر های ماجراجویی ، اکشن ، و نقش آفرینی طراحی شده. انجمن بازی های فانتزی (IFGS) مجموعه از قوانین و مقرارت برای بازیکنان را برای پوشیدن لباس ها ، تسحیلات خود با سلاح های تحت پوشش فوم و در سناریو هایی که نقش بازی ، حل پازل و مبارزه را ترکیب می کنند. اتاق فرار از آن دست بازی‌هاست که نمی‌توان تنها یا دو نفره انجامش داد. برای حل معما باید یک تیم تشکیل دهید و از فکر و توانایی همه اعضا برای فرار از اتاق استفاده کنید. در غیر این صورت فرار غیر ممکن خواهد بود.

درست است که شما و هم تیمی هایتان برای رهایی ازاین اتاق زمان محدودی دارید اما این به معنای آن نیست که برای بیرون آمدن از اتاق به زور متوسل شوید. تمام مراحل حل معما و فرار از اناق فکری است و کاملا بدون دخالت قدرت بدنی قابل حل شدن است. پس به جای استفاده از زور باید به ذهن خود رجوع کنید.

شما می توانید لذت بازی گروهی و هیجانش را انیگما تجربه کنید.

بازی اتاق فرار

[ پارس اسكين ] Www.ParsSkin.Com © 2010

قالب وبلاگ